Amerika azzal vádolja Iránt, hogy segített a szíriai tüntetések elfojtásában
Az amerikai diplomácia - a The Wall Street Journal (WSJ) értesülései alapján - azzal vádolta Iránt csütörtökön, hogy segített elfojtani a szíriai tüntetéseket.
Az amerikai diplomácia - a The Wall Street Journal (WSJ) értesülései alapján - azzal vádolta Iránt csütörtökön, hogy segített elfojtani a szíriai tüntetéseket.
"Orbán továbbra is a múlt csapdájában van" - írta Kopits György a The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadásának pénteki számában "Gulyáspopulizmus" címmel megjelent cikkében.
A líbiai tüntetők felfegyverzésére szólította fel a nyugati országokat a The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai újság, míg a The Washington Post című napilap a líbiai vezetők nemzetközi bíróság elé állítását szorgalmazta.
Kormányunk minden módosítást végrehajt annak érdekében, hogy a médiatörvényt az uniós szabályozással összhangba hozza - írja a Wall Street Journal című amerikai üzleti lapban közölt cikkében Csák János londoni magyar nagykövet. A Magyarország uniós szakmai programja (Hungary's agenda for Europe) című írásban a nagykövet elsősorban a sokat bírált és az Európai Bizottság figyelmét is felkeltő médiatörvényt veszi védelmébe.
A Wall Street Journal szerint Magyarország februárban még egy utolsó esélyt kap, hogy megmeneküljön a nemzetközi hitelminősítők újabb büntetésétől.
Az EU félévente változó országelnökségének csökkenő súlyáról szóló írás jelent meg a The Wall Street Journal (WSJ) című amerikai lap Európával foglalkozó rovatának egyik blogbejegyzéseként.
Összesen 15 európai ország (köztük hazánk) és az Egyesült Államok lakosságának utazási szokását vizsgáló - több mint 16 ezer érintett bevonásával végzett - kutatás eredményeit publikálták a napokban, az eredmény pedig azt mutatja: az utazási kedvet tekintve még nincs vége a válságnak.
A befektetők továbbra is idegesek, miközben Magyarország szavaz – írta pénteki számában a The Wall Street Journal című amerikai üzleti napilap európai kiadása (WSJE), a magyar önkormányzati választásokat beharangozó cikkében.
A magyar kormány szerdán egy újabb darabbal bővítette kommunikációs zavarainak listáját amikor az IMF-fel való ősszel esedékes tárgyalásairól beszélt – írja a Wall Street Journal (WSJ) blogja.
Magyarország sikeres kötvénykibocsátásai magyarázzák a kormány részéről az IMF-segítség elutasítását, fedi fel egy korábban nem közölt dokumentum – írja a The Wall Street Journal elemzésében.
A pontos adatok közlésétől mereven elzárkozó médiamágnás, Rupert Murdoch úgy fogalmazott, olvasók tízezrei fizettek elő a birodalmához tartozó újságok digitális kiadásaira.
Magyarországnak az IMF és az Európai Unió megszorító intézkedéseivel szemben tanúsított ellenállása precedens értékű lehet azon országok számára, amelyekben a két szervezet szintén takarékossági programot próbál kikényszeríteni – idézi a Wall Street Journal Magyarországról szóló cikkében a washingtoni Center for Economic and Policy Research közgazdászát.
A befolyásos amerikai üzleti napilap, a Wall Street Journal cikket közölt a magyar gazdaságpolitikai fejleményekről „A magyarországi befektetők elveszíthetik az étvágyukat” címmel. A szerző szerint a jelenlegi piaci nyugalom megtévesztő lehet.
A nemzetközi hitelezők és Magyarország közötti hitelfelülvizsgálati egyeztetések megszakadása a The Wall Street Journal hétfői elemzése szerint azzal a kockázattal jár, hogy a hosszú távú befektetők túl bizonytalannak ítélik a magyar pénzügyi helyzetet a sokoldalú nemzetközi támogatás hiányában, és megkezdhetik a kivonulást az országból.
Csányi Sándor, az OTP - a legnagyobb közép-kelet-európai független hitelező - elnök-vezérigazgatója úgy nyilatkozott hétfőn a The Wall Street Journal című amerikai üzleti lapnak, hogy az új bankadó rontani fog az OTP eredményén, de a magyar kormánynak szüksége van rá, hogy teljesíthesse a 2010-es költségvetési hiánycélt.
A válság nem befolyásolta érdemben a megtakarítási szerkezetet, a lakosság továbbra is a bankbetétet preferálja világszerte; a megtakarítási várakozások terén mérséklődött a pesszimizmus − derül ki a GfK Custom Research Worldwide és a Wall Street Journal legfrissebb Befektetési Barométer tanulmányából.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) és európai pénzügyi vezetők egyaránt úgy látják, hogy nem fenyeget a magyar államcsőd veszélye - emelte ki keddi tudósításában két vezető amerikai lap.
A Fidesz, valamint a Nemzetközi Valutaalap és az EU közötti egyeztetés lesz az első fontos esemény, amelyre a befektetőknek figyelniük kell majd a magyarországi parlamenti választások második fordulója után - hívta fel a figyelmet a hétfői The Wall Street Journal.
Tiltott összejátszás gyanúja miatt vizsgálatot indított a washingtoni igazságügyi minisztérium az euró gyengülésére spekuláló fedezeti alapok, köztük Soros György cége ellen − írta szerdán a The Wall Street Journal (WJS).
Herman Van Rompuy belga miniszterelnök a legesélyesebb jelölt az Európai Tanács elnöki posztjára - írta kedden a The Wall Street Journal című amerikai lap európai kiadása.